18 sierpnia 2020


KATOWICKA SREBRNA KSIĄŻKA DLA SENIORA

SPORTOWY

  UNIWERSYTET  
  SENIORA  

Zadanie współfinansowane

z budżetu Miasta Katowice

Miasto Katowice zachęca do skorzystania z możliwości wypożyczenia książek i audiobooków z dowozem do domu.

 

Adresatami projektu są seniorzy, którzy ukończyli 65 lat, osoby chore, z niepełnosprawnościami, mające problem z dotarciem do biblioteki ze względu na stan zdrowia - zameldowani na terenie Katowic, jak również zamieszkali i płacący podatki w Katowicach.

 

Wypożyczanie książek w ramach usługi odbywa się poprzez zgłoszenie telefoniczne lub drogą elektroniczną na adres filii, do której zapisany jest czytelnik, poprzez podanie imienia i nazwiska wypożyczającego, numeru telefonu kontaktowego, adresu zamieszkania, wybranych tytułów lub określenie swoich preferencji literackich.

Bibliotekarz dostarczy nieodpłatnie, w umówionym z Czytelnikiem terminie wybrane książki pod adres jego zamieszkania na okres 30 dni, z możliwością przedłużenia terminu zwrotu telefonicznie lub drogą elektroniczną. Jednorazowo można wypożyczyć 5 pozycji.

Lista tytułów książek i audiobooków jest dostępna w elektronicznym katalogu OPAC Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach pod adresem www.opac.mbp.katowice.pl

 

Zwrot książek może się odbyć taką samą drogą, w miejscu zamieszkania Czytelnika, po wcześniejszym zgłoszeniu w filii, z której książki zostały wypożyczone.